مشاور سئو و انجام خدمات سایت، از جمله بحث های مهمی است که روزانه در بسیاری از سایت ها با آن روبرو می شویم. ولی آیا تا به حال اندیشه اید که مشاور سئو کیست؟ و چه نقشی در سرچ های سایت ها دارد؟ امروزه دستیابی به رتبه‌ های نخست گوگل یکی از اهداف مهم صاحبان کسب و کار می باشد. چرا که سایت هایی که در صفحه اول SERP وجود ندارند، عملا روبه افول رفته و هیچ شانسی برای جذب بازدیدکنندگان نخواهند داشت. به همین دلیل بسیاری افراد به دنبال انجام سئو به ‌صورت حرفه‌ای هستند. ولی به طور طبیعی هر کسی را برای کاری ساخته اند و قطعا تمامی افراد تخصص کافی در زمینه سئو ندارند. در همین راستا در این مقاله قصد داریم تا شما را با مشاور سئو، خدمات، وظایف و مسئولیت های آن آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

معرفی مشاور سئو:

مشاور سئو، یک متخصص سئو می باشد که دارای دانش و تخصص کافی در زمینه انواع محتوای سئو، سئوی داخلی، خارجی، کلمات کلیدی و غیره است. به گونه ای که با بررسی سایت ها نقاط ضعف و قوت آن ها را شناسایی می کند. سپس راهکارهای اساسی در جهت پیشرفت هر چه سریع تر سایت به تیم مشاوره گیرنده ارائه می نماید. مشاورین سئو به کمک ابزارهای سئو و اصول مرتبط با دیجیتال مارکتینگ وضعیت گذشته شرکت نسبت به رقبا را بررسی می کنند. در مرحله بعد، وضعیت فعلی را اعلام می نمایند. به عبارتی مشاور سئو، استراتژی جامعی به منظور ارتقا رتبه مشتریان در گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو مطابق با روند بهینه‌سازی طراحی می کند.

معرفی مشاور سئو، خدمات و وظایف آن
معرفی مشاور سئو، خدمات و وظایف آن

 

چگونه مشاورین سئو به دیده شدن سایت کمک می کنند؟

ممکن برای شما هم سوال باشد که چگونه مشاور سئو به دیده شدن سایت کمک می کنند؟  مشاوره سئو، در گام اول به درک اهداف کسب و کار شرکت، ایجاد محتوا، بهینه سازی فنی وبسایت و تحلیل تکنیکال عملکرد آن می پردازد. سپس استراتژیک هایی مطابق با عملکرد سایت به منظور افزایش رتبه و ترافیک ارائه می نماید تا در موتورهای جستجو بهتر دیده شوند. از این رو داشتن مشاور سئو، یک مسئله اساسی در جهت دیده شدن در دنیای پر رقیب کسب و کار می باشد.

با ویژگی های یک مشاور سئو آشنا شوید!

از جمله ویژگی های یک مشاور سئو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

مشاورین سئو چه خدماتی را ارائه می دهند؟

یک مشاور سئو ابتدا باید اطلاعات جامع و دقیقی در اختیار مشتریان قرار دهد. یعنی تمام نقشه راه و خدماتی که بایستی انجام گردد را به طور کامل برای آنان توضیح دهد. مهمترین خدمات ارائه شده این مشاورین به کارگیری سئو تکنیکال به منظور ارتقا و رشد سایت می باشد. از طرفی دیگر مشاورین سئو، تمامی آنالیزهای لازم را برای شناسایی نقاط ضعف و قوت بکار می گیرند. در گام بعدی با توجه به رقابت شدید در میان سایت ها بهترین متد را ارائه می کنند. از دیگر خدمات ارائه شده یک مشاور حرفه ای سئو گزارش دهی مناسبی از وضعیت سئو به منظور برطرف نمودن نگرانی افراد می باشد.

خدمات ارائه شده توسط مشاورین سئو
خدمات ارائه شده توسط مشاورین سئو

نقش‌ها و مسئولیت‌های مشاور سئو:

در سایت روتین خدمات جامع مشاوره سئو به صورت حرفه ای توسط حامد سالاری انجام می شود. از جمله این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از مشاور سئو چه سوالاتی بپرسیم؟

همانطور که عنوان شد، پیدا کردن یک مشاور حرفه ای سئو کار چندان آسانی نیست. به همین دلیل برای تشخیص یک مشاور حرفه ای، بد نیست که از آنان سوالاتی بپرسید. به طور کلی این سوالات شامل:

شایان ذکر است که مشاور سئو بایستی تمامی اطلاعات مرتبط با کسب و کارتان را در اختیار شما قرار داده و از هیچ مسئله ای در این زمینه چشم پوشی نکند.

مهم ترین دلایل ضرورت مشاوره سئو:

امروزه سئو وب سایت ها، نقش اساسی در جهت رشد کسب و کارها دارند. از این رو همواره یک کسب و کار به منظور ارتقا بهتر به مشاوره سئو، نیاز دارد. از جمله دلایل ضرورت نیاز به مشاور سئو، عبارتند از: